Ar dar reikalingi SEO tekstai?

seo straipsniaiAtsakymas vienareikšmis – taip. Tik kokie tai tekstai? Daugelis įsivaizduoja, kad tai tik straipsniai. SEO tekstai yra reikalingi tam, kad tinklalapis arba el. parduotuvė atitiktų visus Google keliamus reikalavimus.

SEO tekstų rūšys

  1. Meta pavadinimas ir meta aprašymas. Tai du esminiai SEO tekstai, kuriuos parašyti kartais vien gero pažymio už lietuvių kalbą mokykloje nepakanka. Meta aprašymas yra ribojamas iki 320 simbolių su tarpais. Meta pavadinimas – 70 simbolių. Taigi, puslapio esmei pristatyti visiškai pakankami teksto kiekiai.
  2. Footerio tekstai. Tai neilgas tekstas, kuris paprastai dedamas puslapio apačioje (footeryje). Jis turi atskleisti įmonės veiklos esmę ir savyje talpinti keletą svarbiausių raktinių žodžių. Po truputį ši tekstų rūšis nyksta.
  3. Kategorijų ir sub-kategorijų aprašymai el. parduotuvėse. Kai puslapis yra sudarytas vien tik iš paveikslėlių ir nuorodų į prekes, reikia pagalvoti, ar jis lankytojui yra naudingas. Ar davė minčių, kaip išsirinkti norimas prekes. Dėl šios priežasties el. parduotuvės investuoja nemažus pinigus, kad parengtų kuo daugiau kategorijų ir sub-kategorijų aprašymų. Jų apimtis labai įvairi – nuo 100 iki 1000 žodžių.
  4. Įmonės pristatymai verslo kataloguose. Deja, ši tekstų rūšis niekaip Lietuvoje nepradeda populiarėti. Verslo kataloguose dažniausiai yra kopijuojama „Apie mus“ skyrelio informacija. O tai reiškia, kad įmonės pristatymas nėra niekaip optimizuotas paieškoms. O turėtų būti kitaip. Tai paslaugų ir „Apie mus“ mišinys su pagrindiniais raktiniais žodžiais. Beje, visuose verslo kataloguose turėtų būti publikuojami unikalūs tekstai, o ne vienas ir tas pats.
  5. SEO straipsniai. Tai ne itin aukštos kokybės straipsneliai, kurie skirti tik pareklamuoti tam tikrą raktinį žodį, kuriam priskirta nuoroda į reklamuojamą puslapį.

Plačiau apie SEO straipsnius

Apie SEO straipsnius reiktų padiskutuoti kiek plačiau. Jie dažnai peržengia SEO/ne-SEO ribas, todėl reiktų aiškiai nusakyti SEO straipsnių pagrindinius bruožus.

SEO straipsnis reklamuoja raktinį žodį. Jei straipsnyje yra reklamuojama konkreti įmonė, jis tampa nebe SEO, o tiesiog reklaminis straipsnis. O tokiam straipsniui galioja kitokios rašymo taisyklės, nes skiriasi jo paskirtis – sudominti lankytoją ir priversti jį pamąstyti, ar daikto/įmonės paslaugų jam iš tikrųjų reikia.

Dabar Google labiau vertina nuorodas ne su tiksliu raktiniu žodžiu, o su prekės ženklu, tad pamažu SEO straipsniai nyksta arba yra perkvalifikuojami į reklaminius.

SEO straipsnis yra tam tikros apimties. Paprastai 300-400 žodžių. Reklaminis ar informacinis straipsnis gali būti ir trumpesnis, ir ilgesnis. Jis neturi nieko bendro su apimties ribojimais. Kodėl SEO straipsnių apimtis yra tokia? Viskas dėl kainos. 300-400 žodžių straipsniai kainuoja mažiau, nei 400-500 žodžių.

Raktinis žodis pavadinime – būtina SEO straipsnio sąlyga. Tuo tarpu informaciniam ar reklaminiam straipsniui tai nėra būdinga. Pastarųjų tikslas – sudominti, užkabinti skaitytoją, o ne paminėti raktinį žodį.

Išeinančios nuorodos SEO straipsnyje yra viena arba dvi ir abi veda į užsakovo puslapius. Toks jų tikslas. Reklaminiame straipsnyje nuorodų vengiama iš viso, nebent tik į prekės pirkimo puslapį. Informaciniame straipsnyje nevengiama nuorodų į kitus šaltinius, nesvarbu, kad leidiniai, į kuriuos pateikiamos nuorodos, yra konkuruojantys.

Prekės ženklų pavadinimai SEO straipsniuose dažniausiai nenaudojami. Išimtis – užsakovo prekiniai ženklai. Informaciniuose ir reklaminiuose straipsniuose naudojami konkuruojantys prekės ženklai, drąsiai lyginami, reitinguojami. Tai naudinga lankytojui, nes būtent taip formuojama jo nuomonė.

SEO straipsniai yra parašyti gana nuobodžiai, pilstant iš tuščio į kiaurą, nes jų tikslas – ne gauti daugiau skaitytojų ir sukelti diskusiją, o tik pareklamuoti raktinį žodį ir nuorodą Google robotams. Informaciniams straipsniams taikomi kiti reikalavimai. Jie turi būti įdomūs, originalūs, remtis kitais šaltiniais. Reklaminiai straipsniai taip pat gali būti įdomūs, tik dažniausiai jie remiasi tik vienu šaltiniu kaip pagrindiniu (šaltinis dažniausiai yra susijęs su užsakovu) plius šalutiniais viešai pripažintais šaltiniais (Wikipedia, oficialių institucijų pranešimais, įvairių tyrimų kompanijomis, bet neminint tyrimų užsakovų.)

Klusimas lieka atviras – ar internetui reikia tokių SEO straipsnių? Nelabai, tačiau informaciniai straipsniai tikrai reikalingi. Reklaminiai taip pat. Kaip tokius straipsnius išnaudoti SEO tikslams? Į tai gali atsakyti bet kuri patyrusi SEO kontora, dirbanti su turinio rinkodara.

 

Šis straipsnis buvo originaliai paskelbtas http://tekstrai.typepad.com tinklaraštyje 2018 02 27.

Tags :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *