Patarimai
Kur publikuoti savo straipsnius?

Kur publikuoti savo straipsnius?

Neseniai vienos įmonės darbuotojas uždavė paprastą klausimą – kur publikuoti straipsnius apie įmonę ir jos veiklą? Klausimas iš pradžių pasirodė gan naivus, tačiau pabandžius sukurti nedidelę turinio strategiją pasirodė, kad vis dėlto tai gana sudėtingas procesas. Šiame straipsnyje pateiksime konkrečius patarimus, kaip ir kur publikuoti savo straipsnį, kad jis duotų naudos.

Straipsnis straipsniui nelygus

Pirmiausiai reiktų išsiaiškinti, koks tai straipsnis. Ką gi ten jūs parašėte tokio įdomaus, kad straipsniu verta ir norisi pasidalinti. Straipsnis turėtų būti bent 300-500 žodžių apimties (Word puslapis). Jame reiktų atskirti pora pastraipų ir suteikti joms pavadinimus. Taip patraukiamas skaitytojo dėmesys. Straipsnyje gali būti numeruotas arba paprastas sąrašas. Tai irgi padeda skaitytojui geriau suvokti, apie ką rašoma. Pageidautina bent viena iliustracija. Idealiai – 2-3 iliustracijos + Youtube video klipas atsidarantis pačiame straipsnyje. Toks vaizdine medžiaga praturtintas tekstas skaitomas nenuobodžiai, dažniausiai visas, o ne tik pradžia ir pavadinimas.

Straipsni gali būti kelių rūšių:

  • Informacinis. Jame pasidalinate informacija apie įmonės veiklą, naujas paslaugas, produktus, prekes, kuriomis prekiaujate.
  • Reprezentacinis. Čia pasakojate apie savo įmonės vertybes, socialinius įvykius, populiarinate savo prekės ženklą labai neakcentuodami įmonės veiklos ir pardavimams reikalingos informacijos.
  • Pranešimas žiniasklaidai. Straipsnis, kuris bus siunčiamas žiniasklaidos priemonėms. Tai portalams paruoštas straipsnis, kuriame redaktoriai dažniausiai išima faktinę informaciją apie jūsų įmonę ir publikuoja.
  • Patarimai vartotojui. Klientų aptarnavimui skirtas straipsnis, kuriame klientams paaiškinta, kaip naudotis jūsų paslaugomis ar parduodamomis prekėmis, pateikiami konkretūs patarimai. Tai savotiškas edukacinis straipsnis, tik skirtas spręsti konkrečią problemą. Beje, šis straipsnis priskirtinas prie būtent tokių straipsnių: problema>patarimai>sprendimai.
  • SEO straipsnis. Šio straipsnio tikslas – įterpti tam tikrus raktinius žodžius. Jis publikuojamas straipsnių kataloguose siekiant pagerinti pozicijas paieškoje.

Kai straipsnis paruoštas, pereikime prie kitų veiksmų.

Kur publikuojamas straipsnis

Straipsnis yra informacijos šaltinis. Natūralu, kad pageidaujate, jog informacijos šaltiniu taptų jūsų pačių puslapis, o visi kiti perspausdinę jūsų straipsnį, autorystę priskirtų jums, o ne socialiniams tinklams ar straipsnių katalogams.

Pirmas publikavimas – jūsų puslapyje.

Tiesiog publikuokite straipsnį savo puslapio skiltyje Straipsniai ar Naujienos, o gal net turite savo įmonės tinklaraštį. Palaukite 1-2 dienas, kol Google robotai nuskaitys straipsnį. Dabar tą patį tekstą galite publikuoti ir kitur.

Antras publikavimas – socialiniuose tinkluose.

Po kurio laiko, kai straipsnis publikuotas pas jus, galite straipsnio tekstą (pageidautina sutrumpintą, jei jis labai ilgas iki 200-300 žodžių) publikuoti socialiniuose tinkluose. Pirmiausia – Facebooke. Tada LinkedIN. Abu socialiniai tinklai turi du publikavimo formatus – trumpą įrašą ir pilną straipsnį (Facebook Notes, LinkedIn Articles). Publikuokite ilgąjį formatą. Tik įsitikinkite, kad straipsniai bus matomi viešai, net ir neprisijungus prie socialinio tinklo.

Trečias publikavimas – rekvizitai.VZ.lt ir Medium.com

 VZ.lt leidžia publikuoti straipsnius prisijungus prie įmonės paskyros. Ten yra skiltis „Pranešimai“. Paskelbti pranešimą galima nemokamai. Pasistenkite, kad tekste būtų paminėta pina nuoroda į jūsų puslapį – ji taps aktyvi.

Medium.com yra turinio publikavimo portalas. Paprasta užsiregistruoti ir publikuoti. Galima rūšiuoti savo turinį į tam tikras kategorijas. Nuorodas galima uždėti ant raktinių žodžių.

Abiejuose minėtuose puslapiuose nuorodos turi „nofollow“ atributus, todėl SEO didelės reikšmės neturi. Bet Google tas nuorodas vis tiek mato, o atgalinės nuorodos iš aukštą reitingą turinčių puslapių visada yra naudingos.

Ketvirtas publikavimas – straipsnių katalogai

Straipsnių katalogas yra vieta, kur publikuojami SEO straipsniai, tačiau ten galima publikuoti ir aukštos kokybės straipsnius. Svarbu tinkamai nustatyti nuorodas.

Rekomenduojama tekste įdėti dvi ar tris nuorodas, bet ne daugiau. Visos nuorodos turi vesti į skirtingus vidinius puslapius, pavyzdžiui, pradinį ir paslaugos aprašymą arba prekių kategoriją. Papildomai galima nurodyti informacijos šaltinį – jūsų puslapyje publikuotą straipsnį su aktyvia nuoroda į jį. Tokiu būdu reitingus kels trys puslapiai – pradinis, vidinis ir straipsnis, kuris, beje, irgi gali sugeneruoti nemažai papildomų lankytojų.

Straipsnių katalogai yra mokami ir nemokami. Mokami kainuoja 5-15 eurų už patalpinimą, tačiau juose priimami tik unikalūs straipsniai. Paprastai to paties straipsnio talpinti keliuose mokamuose vargu ar pavyks. Nemokamuose galima talpinti kiek tik norite.

Penktas publikavimas – regioniniai ir teminiai portalai

Jei straipsnis yra ne reklaminis, jį galima pasiūlyti perspausdinti regioniniams portalams arba teminiams portalams. Kartais jie tai padaro nemokamai. Aišku, greičiausiai jokių atgalinių nuorodų nebus, tačiau gali būti minimas šaltinis – jūsų puslapis. Tada svarbu, kad straipsnyje būtų paminėta jūsų įmonė ir taip skaitytojas suprastų, kur kreiptis, jei kiltų klausimų.

Toks publikavimas turėtų užimti 1-3 savaites nuo pradinio straipsnio pasirodymo. Neskubėkite, laiko turite. Reikia tik parinkti puslapius, kuriuose straipsnis atsiras. Jei kas mėnesį sugebėtumėte paruošti bent po straipsnį, per metus gautumėte gana nemažai vertingų nuorodų. Ir tai kainuotų tikrai nedaug.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *