Kaip parašyti straipsnį visiškai neturint įkvėpimo
Rašote straipsnius savo įmonės tinklaraščiui patys? Sveikiname – tai drąsus ir atsakingas žingsnis. Tikriausiai dažnai užklumpa tokia būsena, kai niekaip negalite suregzti protingo sakinio. Dūsaujate, kad nėra įkvėpimo? Norėtume jums padėti. Ne, įkvėpimo neiškviesime, bet pabandysime įkvėpimą pakeisti elementaria technika, kuria vadovaujasi patyrę tekstų rašytojai. Jiems įkvėpimas dažnai net nereikalingas, arba atsiranda straipsniui krypstant į pabaigą.
Straipsnio tema – pradžioje ar pabaigoje?
Apie ką rašysite straipsnį turi būti sugalvojama pradžioje. Tiksli pabaiga gali gimti ir pabaigoje, kai straipsnis jau baigtas. Taip bus paprasčiausiai. Kodėl ne pradžioje? Kartais tikslus pavadinimas trukdo straipsnio vystymui ir netikėtai atsiradusiam įkvėpimui. Geriau to neriboti ir leisti tekstui lietis laisvai, o tik tada parašyti pavadinimą.
SEO straipsniai nereikalauja kokybės?
Tai klaidingas požiūris. Straipsniai su raktiniais žodžiais turi būti kokybiški ir skaitomi žmonių, o ne Google paieškos robotų. Taurusmedia.lt vadovas Mantas A. teigia, kad besikeičiant Google reikalavimams, turi keistis ir SEO straipsnių kokybė. Tik geras turinys duoda vertę, todėl į kokybę investuoti reiktų kur kas daugiau.
Kaip parašyti straipsnį be įkvėpimo?
Straipsnis susideda iš 4 esminių dalių:
- Pavadinimas;
- Įžanga;
- Temos analizavimas ir dėstymas;
- Pabaiga ir apibendrinimas.
Kai nėra įvėpimo, pradėkite nuo 3 punkto – iš karto dėstykite temą, ką norite pasakyti. Tada vėliau parašysite pabaigą. Tada prieisite prie pradžios. Įžangoje turite parašyti, kokia yra problema, kaip ji gadina žmonėms ar verslui gyvenimą, ir kas ją padeda išspręsti. Lieka tik pavadinimas.
Sunkiausia, aišku, yra dėstymas.
Yra problema. Jūs padedate ją išspręsti. Apie tai ir yra straipsnis? Tada surašykite 5 klausimus:
- Kaip jūs sprendžiate tą problemą asmeniškai?
- Kaip tą problemą sprendžia kiti arba darė tai seniau?
- Kodėl jūsų siūlomas problemos sprendimas yra efektyvesnis ir geresnis? Galite išvardinti 5 pliusus ir 1 minusą, kad būtų objektyviau, bet ne atvirkščiai – neigiamos konotacijos skaitytojams nepatinka.
- Ko reikia, kad problema būtų sprendžiama kuo greičiau? Per kiek laiko ji bus išspręsta?
- Kaip pasikeis gyvenimas išsprendus šią problemą? Ar gali kilti papildomų bėdų?
Pabaigoje finalizuojate, kad jūsų sprendimas minimai problemai yra kol kas efektyviausias ir geriausias ar pigiausias. Nepamirškite paraginti skaitytoją atlikti kažkokį veiksmą – paskaityti dar vieną straipsnį panašia tema, paskambinti, ar pasidalinti šiuo straipsnius savo socialinių tinklų paskyrose.
Skaitytojui reikia nurodyti, ką daryti, priešingu atveju jis uždarys puslapį ir gali nebegrįžti…
Pavadinimas gali būti sunki dalis taip pat. Parašykite keletą pavadinimo variantų ir duokite kolegoms. Tegul jie išrenka. Tik siųskite kartu su straipsniu. Pamatysite, gal kas pastebės gramatinę klaidą ar pasiūlys straipsnį dar kažkuo papildyti. Tai gali būti visai smagi patirtis.
Nesvarbu, ar straipsnis naudojamas SEO tikslais, ar į tinklaraštį, ar reklama, atinkite vieną dalyką – jūs žmonėms pasakote, kaip išspręsti tam tikrą problemą. Jūs darote gera dalindami patarimus internete.
Tokiam straipsniui nereikia įkvėpimo, pakanka tik susikaupti ir pasirūpinti tinkama aplinka, kur būtų kaip įmanoma mažiau dirgiklių.
Kodėl tai pasakojame? Daugelį metų dirbame su SEO ir reklaminiais tekstais ir matome savo klientų puslapius ir juose esamus tekstus. Juose tiesiog fiziškai jaučiasi kančia, patirta rašant ir derinant su vadovybe. Tekstų rašymas gali būti visai smagi veikla. Jei tik sugebėsite ją tinkamai organizuoti.