SEO
SEO straipsnių rašymas su ChatGPT

SEO straipsnių rašymas su ChatGPT

Mieli SEO straipsnių rašytojai. Jei artimiausiu metu nesusiimsite ir nepradėsite rašyti originaliai, įdomiai ir su sveiku sarkazmu ar net humoru, bet už tą pačią kainą, liksite be darbo! Ir šį kartą rimtai. Jei seniau pasitaikydavo atvejų, kai gaudavome SEO straipsnių, kuriuos parašė dirbtinis intelektas, kuris labai priminė Google Translate vertimą į lietuvių kalbą, tai dabar atskirti DI parašytą straipsnį praktiškai nebeįmanoma.

Kalba eina apie naująjį dirbtinį intelektą ChatGPT. Jis puikiai rašo tekstus lietuvių kalba. Reikia tik užduoti paprastus, bet teisingus klausimus:

Tai buvo sugeneruota per 2 minutes! 211 žodžių. Liko tik parašyti pavadinimą, poroje vietų įterpti raktinius žodžius vardininko linksniu, pabaigti sakinį, kuris nutrūko netikėtai, įrašyti sakinį su užsakovo tinklalapio adresu ir viskas – publikuojam! Galima dar peržiūrėti klaidas, bet tai SEO straipsniams paprastai nebūtina. Juk kartais net raktinius naudojame be lietuviškų raidžių… 300 žodžių straipsnis per 5-10 minučių? Visiškai įmanomas variantas. O jei užduosite ne vieną, o kelis klausimus, galėsite gauti ir ilgesnį straipsnį su pastraipomis. Pabandėme – viskas veikia.

Štai ir galutinis rezultatas – straipsnis apie kirpyklą Vilniuje. Lygiai 15 minučių pastangų įskaitant publikavimą.

O kaip su kopijuotu tekstu?

Plagiatas yra baisus reiškinys, su kuriuo kovoja Google, akademinė bendruomenė, žiniasklaidos priemonės. Deja, ChatGPT gali būti kol kas neįveikiamas ginklas. Parašytą tekstą apie automobilių nuomą pabandėme pasitikrinti per plagiato tikrinimo įrankį https://www.duplichecker.com.

0 procentų plagiato! Straipsnis visiškai unikalus. Galima drąsiai naudoti nesibaiminant jokių Google sankcijų už dubliuotą turinį.

Gal čia labai daug klaidų? Pasirodo irgi ne. Tiesa, vienas žodelis užkliuvo Rasyba.lt įrankiui, tikrinančiam, ar tekstas yra taisyklingas…

Stilistika ne pati prasčiausia, ypač kai straipsnis yra SEO tikslams. Dar prastesnių SEO straipsnių rašytojai atsiunčia. Gal per skubėjimą, o gal šiaip nesistengę gerai rašyti… Juk tai SEO straipsnis už 5 eurus…

Niūrios prognozės

Lietuvoje SEO straipsnių rašymo rinka artimiausiu metu patirs labai didelį sukrėtimą. Užsakovai patys ims rašyti straipsnius, jei tik kažkiek išmano apie SEO ir raktinius žodžius. SEO agentūros irgi nebesivargins samdyti rašytojų, nes pagal raktažodžius tekstus jie susigeneruos patys.

Viskas! SEO ir Lietuvoje mirė!

Ne viskas gal taip tragiška, kaip atrodo.

ChatGPT yra dar mokymosi stadijoje. Jis į kai kuriuos klausimus atsakinėja angliškai, kartais parašo, kad nerado informacijos, kartais bando diplomatiškai aptakias struktūras, tinkančias bet kam. Tai yra dirbtinis intelektas – robotas, kuris nuolatos mokosi. Tie, kas kaitė fantastinę literatūrą apie robotus, tegul prisimena, kaip ten pas robotus su humoro jausmu ir empatija. Šiose srityse problemų jie turi daugiau, negu duoda naudos. Kai reikės tekstų su humoru ir su tam tikru jausmingumu, joks robotas nesugebės tokio parašyti. Kai reikės teksto su tam tikrais žargonizmais ir terminologija – vargu ar ChatGPT irgi galės padėti.

Išvada paprasta:

Mokykitės rašyti originaliai, jausmingai, su pasakotojo intonacija ar net humoru. To robotai pakartoti negalės ilgai, tad darbo turėsite visada.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *