Apie SEO tekstus dar kartą. Rimtai…

SEO tekstaiSEO rinkoje dirbame nuo 2003-jų, tad žinome, kaip rašyti SEO tekstus. Matėme ir šilto, ir šalto, kai Google žlugdydavo verslus su savo atnaujinimais ir blokuodavo domenus. Dabar to nebepamatysite, nes algoritmai keičiasi nuolatos.

Kodėl kalbame apie tokią ilgą patirtį? Priežastis labai paprasta – labai daug įmonių vis dar gyvena keletą metų atgal. SEO keičiasi kas pusmetį, o tam tikri tekstų užsakymai būna lyg grįžtume atgal į 2010-sius ar net dar seniau. Tai viso interneto problema – skaitydami informaciją žmonės nežiūri, kada ta informacija buvo originaliai publikuoti. Taigi, skaitydami apie SEO tekstus net nepamato, kad apie jų rašymo tendencijas straipsnis buvo parengtas 2010 metais, o dabar 2018-ji… Per pastaruosius 8 metus viskas keitėsi gana dramatiškai. Įdomu ir tai, kad kai kurios SEO agentūros irgi dirba pasenusiais principais. Jei jie veikia – valio! Bet jei specialiai tekstai rašomi pagal senovines taisykles – tai tikrai nerespektabilu.

SEO straipsnių apimtis – 300 žodžių

Tai vienas iš didžiausių mitų ir klišių dabartiniame SEO pasaulyje. Iš kur atsirado tas 300 žodžių? Kodėl ne 400 ar 250?

Šis kiekis atsirado pagal įvairius mokslinius tyrimus, kurie nagrinėja skaitymo internete specifiką. 300 žodžių yra perskaitomi per 1,5-2 minutes (jei tiksliau – 250 žodžių per minutę), todėl kažkas nusprendė, kad būtent tiek laiko skaitytojas be vargo gali skirti tekstui. Beje, 250 žodžių yra mašinraščio standartas, bet su šiuolaikinėmis technologijomis jis nieko bendro nebeturi – niekas nebeskaito mašinėle atspausdintų tekstų; gimė jau dvi kartos, kurios tokių mašinraščių savo aplinkoje nėra mačiusios iš viso.

Kita priežastis – buvo manoma, kad nuoroda tekste turi būti patalpinta kas 150 žodžių. Į SEO straipsnį iki šiol dedamos 2 išeinančios nuorodos, tad visas straipsnis turi būti ne trumpesnis, nei 300 žodžių. Dabar užsienio SEO ekspertai sako kiek kitaip – 1 raktažodis turi tilpti į 300 žodžių tekstą. Su nuoroda tas raktažodis, ar be – kitas reikalas.

Daug tyrimų atlikta, kokie straipsniai pozicionuojami geriau paieškoje. Pagal Ahrefs.com tyrimą, 2500 žodžių tekstas yra idealus paieškai. Tai 5 Word puslapiai! Vienos tekstų rašytojų agentūros Lietuvoje kainynas yra viešas, tad galima paskaičiuoti, kiek toks tekstas kainuotų – apie 150 eurų!

O ką sako Google?

Google nusispjauti ant turinio kiekio – svarbu, kad vartotojui būtų naudinga… O tai reiškia, kad 150 žodžių tekstas su originaliomis iliustracijomis ar vaizdo klipu gali susilaukti daugiau dėmesio, nei 2500 žodžių referatas su daugybe raktažodžių, H2, citatų ir t.t.

Raktiniai žodžiai tekste nebūtini

Jei jau SEO tekstas, tai jame turi būti raktinis žodis ir papildomos jo versijos. Raktinis žodis pageidautina turi atsirasti tarp pirmų 100 žodžių tekste… Dar vienas mitas, kuriuo iki šiol tiki 99 proc. tekstų užsakovų, nesvarbu, ar tai SEO agentūra, ar paprasta el. parduotuvė, norinti pasigerinti pozicijas su raktažodžiu „rubai internetu pigiau“.

Google sako: mūsų DI (dirbtinis intelektas) supranta, kur yra raktinis žodis ir stengiasi analizuoti tekstą ir nuspręsti, ar jis apie tai, ar ne.

Tai reiškia, jei rašote apie dūmtraukius, straipsnis bus parodytas visiems, kas ieško „kaminai“, nes tai yra labai susiję žodžiai.

Ką dabar daryti? Atsisakyti raktinių žodžių? Tikrai ne. Reikia tik išsigryninti straipsnio temas. Jei jūs norite reklamuoti automobilių nuomos puslapį, tai tema turi būti bet kas apie automobilių nuomą. „Pigi automobiliu nuoma vilnius“ raktinis žodis tiesiog nebeturi prasmės.

Ant kokio teksto turi būti dedamos nuorodos?

tekstai internetui

Tai esminis SEO tekstų klausimas. 90 proc. visų užsakovų nurodo tikslų raktinį žodį ir nuorodą, kuri turi būti ant jo uždėta. Viskas. Deja, trečdalis po kurio laiko sugrįžta su prašymu nuorodą išimti arba pakeisti kitais žodžiais. Kodėl?

Google prašo vengti nuorodų ant tikslių raktinių žodžių, nes laiko tai spamu!

Tai ant ko dabar reiktų dėti tas nuorodas? 3 variantai, kurie niekada nebuvo laikomi spamu ir niekada nebus, nes toks nuodų susiejimo būdas yra natūralus:

  1. Brandinė nuoroda, pavyzdžiui UAB „Jonas ir paršeliai“ arba lt;
  2. Nukreipiamoji nuoroda, pavyzdžiui, skaitykite čia, rasite šiame puslapyje, sužinokite plačiau;
  3. Tikslus adresas į puslapį, pavyzdžiui „daugiau informacijos rasite https://jonasirparseliai.lt/paslaugos puslapyje“.

Jei iki šiol dedate nuorodas ant raktinių žodžių, o gal dar blogiau – „sveplu“ raktinių žodžių, anksčiau ar vėliau pajausite pozicijų kritimą ir pradėsite ieškoti priežasčių.

Tags :

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *