Kodėl už SEO straipsnių parašymą mokėsiu tiek mažai?
Štai ir vėl ieškau rašytojų, ir vėl tie patys klausimai, o ypač vienas – o kodėl mokate tiek mažai už SEO straipsnio parašymą? Paaiškinsiu. Jei sutinkate su tokiu požiūriu, nematau kliūčių bendradarbiauti. Jei ne – sėkmės jums sunkiame rašytojo darbe :).
Kiek laiko sugaištate rašymui?
Kiek valandų per dieną sugaištate SEO tekstų rašymui? 2, 3, 4 valandas? O kodėl ne 8? Ką veikiate visą likusią dieną, o kartais net ir naktį?
Štai nuo čia ir reiktų pradėti skaičiuoti pinigus.
Tekstų rašytojo darbas susideda iš keturių svarbių etapų:
- Klientų paieška.
- Darbų derinimas su klientu.
- Teksto/straipsnio parašymas ir redagavimas (jei reikia).
- Sąskaitos paruošimas ir atlyginimo gavimas.
Dabar visus šiuos darbus suskirstykime procentais pagal laiką. Kiek laiko užima kiekvienas etapas.
Jei esate pradedantysis rašytojas neturintis nuolatinių klientų rato, kuris plečiasi pagal kitų klientų rekomendacijas, klientų paieška užima mažiausiai 30 proc. laiko.
Darbų derinimas – 25 proc. laiko. Šis darbas kartais būna kupinas streso ir blogų emocijų. Nors kartais viskas vyksta gana sklandžiai. Tai dešimtys laiškų apie raktažodžius, stilių, terminus, atsiskaitymus ir t.t. Laiko suvalgo sočiai…
SEO straipsnio rašymas paprastai užima 25 proc. laiko, bet jei reikia korekcijų, sakykime, kad 30 proc. Tai darbas, kai dalį laiko skiriate informacijos paieškai, o tada jau sėdate rašyti susigalvoję temas ir susirašę minėtinus raktinius žodžius. Rašymas – vienas malonumas, nes kas dieną sužinote vis naujų dalykų iš įvairiausių sričių. Po kelių metų galėsite save vadinti vaikščiojančia enciklopedija, jei turite gerą atmintį. 😉
Paskutinė dalis yra pati nemaloniausia, nes dažnai tenka įrodinėti, kad rašymas yra rimtas darbas, už kurį turi būti mokama laiku. Pasitaiko atvejų, kai apmokėjimo tenka laukti keletą mėnesių nuolat primenant apie praleistus terminus. Kartais jo iš viso nesulaukiama… Apmokėjimo gavimas ir kontrolė užima apie 20 proc. laiko.
Jei esate patyręs rašytojas ir klientų paieška aktyviai nereikia užsiimti, lieka daugiau laiko rašymui. Kai turi pastovius klientus, su atsiskaitymu taip pat nebūna daug bėdų, tad ir šios dalies procentas yra mažesnis. Tuo tarpu derinimas išlieka toks pats, nes projektai skirtingi, reikia laiko „įsivažiuoti“ į stilistiką, tematiką ir perprasti kliento bendravimo plonybes.
Pinigai pinigėliai…
Jei už valandą darbo imate 20-30 eurų, kad per dieną uždirbtumėte bent 160-240 eurų, esate tikri šaunuoliai. Kiek parašote SEO straipsnių per valandą? 2-3 yra visiškai normalu. Tai reiškia, kad už straipsnį turėtumėte gauti bent po 10-15 eurų. Bet STOP! Pamenate, kiek laiko sugaištate tik rašymui? 30 procentų. Tai ir pinigų reiktų tikėtis mažesnių. Juk už klientų paiešką pats klientas nenorės mokėti. Arba už derinimą.
Pats kaltas, kad kliento minčių skaityti nemoki…
Štai čia ir turėtume grįžti prie pradžioje užduoto klausimo. O kodėl mes mokame tiek mažai? Tikrai ne 10-15 eurų už 300-400 žodžių SEO straipsnį. Viskas labai paprasta.
- Mes ieškome klientų – rašytojui to daryti nereikia.
- Mes bendraujame su klientu ir deriname viską – rašytojas dažnai net nežino, kas jo straipsnių užsakovas…
- Atsiskaitymas kartą per mėnesį už atliktus darbus – nereikia ilgai laukti ir prašinėti – gal galite apmokėti sąskaitas? Už straipsnius reikalinga tik viena sąskaita, ne dešimt atskirų.
- Rašytojas gauna raktinius ir aiškius nurodymus, ką reikia rašyti. Net koreguoti straipsnių dažnai nereikia. Žodžiu, vienas malonumas dirbti, nes visą dieną galima skirti vien tik rašymui. Štai todėl siūlome pinigus tik už rašymą, o ne už laiką, kurį sugaištate prie kiekvieno projekto.
Sąžininga?
Tai vadinama tekstų rašymo agentūra…