Kaip reklamuoti savo straipsnius

Lietuvoje tikrai sunku tai padaryti. Nebeturime jokių normalių nuorodų agregatorių, todėl parašę straipsnį į savo įmonės tinklaraštį dažnai susimąstome: ką su juo daryti toliau? Kaip straipsnį pareklamuoti, kad jis gautų šiek tiek daugiau Google dėmesio?

Norime pasidalinti keliomis idėjomis.

Socialiniai tinklai

Socialiniai tinklai atvesti gali daugiau skaitytojų. Deja, SEO tikslų jie nepadeda pasiekti. Kodėl? Priežastis labai paprasta – Google tiesiog neindeksuoja uždarų pranešimų. Iki šiol geriausia reklamuoti buvo Google Plus, tačiau Google jį uždarė. Viskas, nuorodos iš šio tinklo tapo bevertėmis. Kartais suindeksuoja Twitterio žinutes, todėl verta pabandyti pasidalinti ten. Jei jūsų straipsnyje yra kelios iliustracijos, rekomenduojama pasidalinti Pinterest socialiniame tinkle. Nuorodą per kažkurį laiką Google pamatys. Nuorodos, aišku, bus su „nofollow“ atributu, tad daug naudos nesitikėkite.

Reddit ir kiti forumai

Pagal visus Google Console duomenis, Reddit forume paskelbtos nuorodos yra fiksuojamos. Taip pat verta pabandyti ir lietuviškuose forumuose – Uzdarbis, Supermama.lt, Vinted, banga.tv3.lt ir kituose. Tiesa, viskas turi būti labai „į temą“, kitaip moderatorius nuorodą pašalins.

Lankytojų buys, „nofollow“ nuorodų į straipsnį taip pat. Per mėnesį turėtų jos būti užfiksuotos.

Straipsnių santraukos

Dar vienas būdas pareklamuoti savo straipsnį – paruošti savo kelių straipsnių santrauką ir tokį pristatymą „kas naujo rašoma mano tinklaraštyje“. Pageidautina, kad bent 50 proc. teksto būtų unikalaus. Po kiekviena santrauka dėkite pilną nuorodą ir galite publikuoti. Tai padaryti galima ir vis dar likusiuose keliuose straipsnių kataloguose. Čia nuoroda jau bus „dofollow“, o tai turės įtakos jūsų SEO. Apie SEO straipsnius daugiau sužinosite iš profesionalų: https://seoreklama.lt/seo-paslaugos/ .

Straipsnio perpublikavimas

Galite savo straipsnį perpublikuoti kituose leidiniuose. Tik pabaigoje reiktų parašyti „Originaliai šis straipsnis buvo publikuotas šiame puslapyje: [nuoroda]“. Tokiu būdu nieko neslėpsite, kad straipsnis paskolintas. Jei tie, kurie perpublikuoja uždės canonical nuorodą, bus dar geriau, nes tada Google supras, kuris straipsnis turi būti vertinamas.

Komentarai tinklaraščiuose

Darykite tai atsargiai, nes jei spaminsite, tokių komentarų administratorius nepatvirtins. Siūlome straipsnio nuorodą dėti po savo vardu, o ne pačiame komentaro tekste. Tokiu būdu komentaras neatrodys spaminis-reklaminis ir greičiausiai bus publikuotas.

Straipsnio reklama Lietuvoje yra gana problemiška, nes labai trūksta resursų.

Kaip parašyti gerą SEO straipsnį per valandą

kaip rašyti straipsnį

Taip, teisingai, jūs patys galite jį parašyti. Nereikia čia didelių mokslų. Reikia tik valandos laiko. Šiame straipsnyje duosime konkrečius patarimus, kaip parašyti gerą SEO straipsnį. Užtruksite tik valandą. Ne daugiau…

Kaip rašyti SEO straipsnį apie tai, ko neišmanai…

Čia esminė dilema. Nes norint viską išmanyti neužteks gyvenimo domėtis. SEO straipsnis turi būti paviršutiniškas. Tai reiškia, kad jo tikslas nėra gilintis į tam tikras problemas, jas analizuoti ir ieškoti sprendimo būdų. Tai mokslinio darbo – referato, kursinio, diplominio tikslas. SEO straipsnis bus talpinamas tinklaraštyje, kurio niekas neskaito, arba apsidžiaugs radęs tokį „perliuką“, kaip šis straipsnis.

Esmė yra nepateikti daug naudingos informacijos, bet sudominti jos pasiieškoti internete. Dėl to SEO straipsniuose taip dažnai atrandame raginimus paieškoti Google tam tikrų frazių.

Raktažodžių paieška – 15 minučių

Pirmiausia susirašykite raktinius žodžius, kuriuos panaudosite straipsnyje. Naudokitės galva ir Google pasiūlymais. Jei rašote apie buhalterines paslaugas, tiesiog įveskite pora žodžių į paieškos laukelį ir stebėkite, kokius pasiūlymus duos Google. Išsirinkite pora ir juos susirašykite. Užtruksite 10 minučių ieškodami. Jums reikia bent 5 raktinių žodžių.

Informacijos paieška – 15 minučių

Iš karto galite atsiversti Delfi.lt ir Wikipedia.org puslapius, taip pat ir Quora.com ten įveskite savo raktinius ir pasižiūrėkite, kas ką rašo. Per 15 minučių tikrai surasite pora naudingų straipsnių ir permesite juos akimis. Visko skaityti tikrai nebūtina, nebent labai įdomu patiems. Per 15 minučių galima perskaityti 3 didelius straipsnius. To pakaks, kad galėtume papasakoti informaciją savais žodžiais.

Straipsnio rašymas – 30 minučių

Turite raktinius, šiek tiek pasidomėjote pasaulinėmis tendencijomis, dabar kibkite į darbą. Parašyti 300-500 žodžių tekstą galima per 20 minučių, tačiau taip rašo profesionalai. Jums reikės daugiau laiko ir pastangų. Per pusvalandį galite surašyti visai neblogą ir pusilgį straipsnį.

Straipsnio struktūra labai paprasta:

 • Įžanga;
 • Problemos konstatavimas ir jos aplinkybių paaiškinimas;
 • Problemos sprendimo būdas;
 • Apibendrinimas ir moralas.

Įterpkite tam tikro asmens citatą – atrodys solidžiai, kaip pranešimas spaudai. Net jei ir nežinote tikslaus žmogaus vardo. Pakaks paminėti, kad kažkuris darbuotojas sakė ar prasitarė…

Viskas, straipsnis gatavas. Ar jus labai skubina terminai? Ar įmanoma atidėti publikavimą rytojaus dienai? Jei taip, atidėkite. Kitą dieną tekstą dar kartai perskaitykite. Radote keletą vietų, kurios nepatinka? Pataisykite jas, pakeiskite keletą frazių. Tekstas visada yra gyvas, tad natūralu, kad kitą dieną nebūsite linkę naudoti tam tikrų žodžių konstrukcijų, kurias panaudojote vakar.

Nepamirškite formatavimo! Pastraipų pavadinimus ne pajuodinkite, o uždėkite antraštės stilių H2, H3 ar H4. H1 jau panaudotas publikuojant. Tai jūsų straipsnio pavadinimas. Naudokite sąrašus ir taškuotą grupavimą („bullet point“). Tai padeda skaitytojui lengviau suvokti tekstą. Jei neturite kaip patikrinti klaidų, pasinaudokite nemokamu įrankiu Rasyba.lt. Tai lietuviško teksto klaidų tikrinimas…

Jūsų straipsnis baigtas! Dabar galite jį publikuoti. Kur? Čia jau kita tema…

Šis straipsnis originaliai buvo publikuotas www.seostraipsniai.lt puslapyje 2018-06-06. Publikuojamas autoriaus leidimu.

Ar dar reikalingi SEO tekstai?

seo straipsniaiAtsakymas vienareikšmis – taip. Tik kokie tai tekstai? Daugelis įsivaizduoja, kad tai tik straipsniai. SEO tekstai yra reikalingi tam, kad tinklalapis arba el. parduotuvė atitiktų visus Google keliamus reikalavimus.

SEO tekstų rūšys

 1. Meta pavadinimas ir meta aprašymas. Tai du esminiai SEO tekstai, kuriuos parašyti kartais vien gero pažymio už lietuvių kalbą mokykloje nepakanka. Meta aprašymas yra ribojamas iki 320 simbolių su tarpais. Meta pavadinimas – 70 simbolių. Taigi, puslapio esmei pristatyti visiškai pakankami teksto kiekiai.
 2. Footerio tekstai. Tai neilgas tekstas, kuris paprastai dedamas puslapio apačioje (footeryje). Jis turi atskleisti įmonės veiklos esmę ir savyje talpinti keletą svarbiausių raktinių žodžių. Po truputį ši tekstų rūšis nyksta.
 3. Kategorijų ir sub-kategorijų aprašymai el. parduotuvėse. Kai puslapis yra sudarytas vien tik iš paveikslėlių ir nuorodų į prekes, reikia pagalvoti, ar jis lankytojui yra naudingas. Ar davė minčių, kaip išsirinkti norimas prekes. Dėl šios priežasties el. parduotuvės investuoja nemažus pinigus, kad parengtų kuo daugiau kategorijų ir sub-kategorijų aprašymų. Jų apimtis labai įvairi – nuo 100 iki 1000 žodžių.
 4. Įmonės pristatymai verslo kataloguose. Deja, ši tekstų rūšis niekaip Lietuvoje nepradeda populiarėti. Verslo kataloguose dažniausiai yra kopijuojama „Apie mus“ skyrelio informacija. O tai reiškia, kad įmonės pristatymas nėra niekaip optimizuotas paieškoms. O turėtų būti kitaip. Tai paslaugų ir „Apie mus“ mišinys su pagrindiniais raktiniais žodžiais. Beje, visuose verslo kataloguose turėtų būti publikuojami unikalūs tekstai, o ne vienas ir tas pats.
 5. SEO straipsniai. Tai ne itin aukštos kokybės straipsneliai, kurie skirti tik pareklamuoti tam tikrą raktinį žodį, kuriam priskirta nuoroda į reklamuojamą puslapį.

Plačiau apie SEO straipsnius

Apie SEO straipsnius reiktų padiskutuoti kiek plačiau. Jie dažnai peržengia SEO/ne-SEO ribas, todėl reiktų aiškiai nusakyti SEO straipsnių pagrindinius bruožus.

SEO straipsnis reklamuoja raktinį žodį. Jei straipsnyje yra reklamuojama konkreti įmonė, jis tampa nebe SEO, o tiesiog reklaminis straipsnis. O tokiam straipsniui galioja kitokios rašymo taisyklės, nes skiriasi jo paskirtis – sudominti lankytoją ir priversti jį pamąstyti, ar daikto/įmonės paslaugų jam iš tikrųjų reikia.

Dabar Google labiau vertina nuorodas ne su tiksliu raktiniu žodžiu, o su prekės ženklu, tad pamažu SEO straipsniai nyksta arba yra perkvalifikuojami į reklaminius.

SEO straipsnis yra tam tikros apimties. Paprastai 300-400 žodžių. Reklaminis ar informacinis straipsnis gali būti ir trumpesnis, ir ilgesnis. Jis neturi nieko bendro su apimties ribojimais. Kodėl SEO straipsnių apimtis yra tokia? Viskas dėl kainos. 300-400 žodžių straipsniai kainuoja mažiau, nei 400-500 žodžių.

Raktinis žodis pavadinime – būtina SEO straipsnio sąlyga. Tuo tarpu informaciniam ar reklaminiam straipsniui tai nėra būdinga. Pastarųjų tikslas – sudominti, užkabinti skaitytoją, o ne paminėti raktinį žodį.

Išeinančios nuorodos SEO straipsnyje yra viena arba dvi ir abi veda į užsakovo puslapius. Toks jų tikslas. Reklaminiame straipsnyje nuorodų vengiama iš viso, nebent tik į prekės pirkimo puslapį. Informaciniame straipsnyje nevengiama nuorodų į kitus šaltinius, nesvarbu, kad leidiniai, į kuriuos pateikiamos nuorodos, yra konkuruojantys.

Prekės ženklų pavadinimai SEO straipsniuose dažniausiai nenaudojami. Išimtis – užsakovo prekiniai ženklai. Informaciniuose ir reklaminiuose straipsniuose naudojami konkuruojantys prekės ženklai, drąsiai lyginami, reitinguojami. Tai naudinga lankytojui, nes būtent taip formuojama jo nuomonė.

SEO straipsniai yra parašyti gana nuobodžiai, pilstant iš tuščio į kiaurą, nes jų tikslas – ne gauti daugiau skaitytojų ir sukelti diskusiją, o tik pareklamuoti raktinį žodį ir nuorodą Google robotams. Informaciniams straipsniams taikomi kiti reikalavimai. Jie turi būti įdomūs, originalūs, remtis kitais šaltiniais. Reklaminiai straipsniai taip pat gali būti įdomūs, tik dažniausiai jie remiasi tik vienu šaltiniu kaip pagrindiniu (šaltinis dažniausiai yra susijęs su užsakovu) plius šalutiniais viešai pripažintais šaltiniais (Wikipedia, oficialių institucijų pranešimais, įvairių tyrimų kompanijomis, bet neminint tyrimų užsakovų.)

Klusimas lieka atviras – ar internetui reikia tokių SEO straipsnių? Nelabai, tačiau informaciniai straipsniai tikrai reikalingi. Reklaminiai taip pat. Kaip tokius straipsnius išnaudoti SEO tikslams? Į tai gali atsakyti bet kuri patyrusi SEO kontora, dirbanti su turinio rinkodara.

 

Šis straipsnis buvo originaliai paskelbtas http://tekstrai.typepad.com tinklaraštyje 2018 02 27.

Apie SEO tekstus dar kartą. Rimtai…

SEO tekstaiSEO rinkoje dirbame nuo 2003-jų, tad žinome, kaip rašyti SEO tekstus. Matėme ir šilto, ir šalto, kai Google žlugdydavo verslus su savo atnaujinimais ir blokuodavo domenus. Dabar to nebepamatysite, nes algoritmai keičiasi nuolatos.

Kodėl kalbame apie tokią ilgą patirtį? Priežastis labai paprasta – labai daug įmonių vis dar gyvena keletą metų atgal. SEO keičiasi kas pusmetį, o tam tikri tekstų užsakymai būna lyg grįžtume atgal į 2010-sius ar net dar seniau. Tai viso interneto problema – skaitydami informaciją žmonės nežiūri, kada ta informacija buvo originaliai publikuoti. Taigi, skaitydami apie SEO tekstus net nepamato, kad apie jų rašymo tendencijas straipsnis buvo parengtas 2010 metais, o dabar 2018-ji… Per pastaruosius 8 metus viskas keitėsi gana dramatiškai. Įdomu ir tai, kad kai kurios SEO agentūros irgi dirba pasenusiais principais. Jei jie veikia – valio! Bet jei specialiai tekstai rašomi pagal senovines taisykles – tai tikrai nerespektabilu.

SEO straipsnių apimtis – 300 žodžių

Tai vienas iš didžiausių mitų ir klišių dabartiniame SEO pasaulyje. Iš kur atsirado tas 300 žodžių? Kodėl ne 400 ar 250?

Šis kiekis atsirado pagal įvairius mokslinius tyrimus, kurie nagrinėja skaitymo internete specifiką. 300 žodžių yra perskaitomi per 1,5-2 minutes (jei tiksliau – 250 žodžių per minutę), todėl kažkas nusprendė, kad būtent tiek laiko skaitytojas be vargo gali skirti tekstui. Beje, 250 žodžių yra mašinraščio standartas, bet su šiuolaikinėmis technologijomis jis nieko bendro nebeturi – niekas nebeskaito mašinėle atspausdintų tekstų; gimė jau dvi kartos, kurios tokių mašinraščių savo aplinkoje nėra mačiusios iš viso.

Kita priežastis – buvo manoma, kad nuoroda tekste turi būti patalpinta kas 150 žodžių. Į SEO straipsnį iki šiol dedamos 2 išeinančios nuorodos, tad visas straipsnis turi būti ne trumpesnis, nei 300 žodžių. Dabar užsienio SEO ekspertai sako kiek kitaip – 1 raktažodis turi tilpti į 300 žodžių tekstą. Su nuoroda tas raktažodis, ar be – kitas reikalas.

Daug tyrimų atlikta, kokie straipsniai pozicionuojami geriau paieškoje. Pagal Ahrefs.com tyrimą, 2500 žodžių tekstas yra idealus paieškai. Tai 5 Word puslapiai! Vienos tekstų rašytojų agentūros Lietuvoje kainynas yra viešas, tad galima paskaičiuoti, kiek toks tekstas kainuotų – apie 150 eurų!

O ką sako Google?

Google nusispjauti ant turinio kiekio – svarbu, kad vartotojui būtų naudinga… O tai reiškia, kad 150 žodžių tekstas su originaliomis iliustracijomis ar vaizdo klipu gali susilaukti daugiau dėmesio, nei 2500 žodžių referatas su daugybe raktažodžių, H2, citatų ir t.t.

Raktiniai žodžiai tekste nebūtini

Jei jau SEO tekstas, tai jame turi būti raktinis žodis ir papildomos jo versijos. Raktinis žodis pageidautina turi atsirasti tarp pirmų 100 žodžių tekste… Dar vienas mitas, kuriuo iki šiol tiki 99 proc. tekstų užsakovų, nesvarbu, ar tai SEO agentūra, ar paprasta el. parduotuvė, norinti pasigerinti pozicijas su raktažodžiu „rubai internetu pigiau“.

Google sako: mūsų DI (dirbtinis intelektas) supranta, kur yra raktinis žodis ir stengiasi analizuoti tekstą ir nuspręsti, ar jis apie tai, ar ne.

Tai reiškia, jei rašote apie dūmtraukius, straipsnis bus parodytas visiems, kas ieško „kaminai“, nes tai yra labai susiję žodžiai.

Ką dabar daryti? Atsisakyti raktinių žodžių? Tikrai ne. Reikia tik išsigryninti straipsnio temas. Jei jūs norite reklamuoti automobilių nuomos puslapį, tai tema turi būti bet kas apie automobilių nuomą. „Pigi automobiliu nuoma vilnius“ raktinis žodis tiesiog nebeturi prasmės.

Ant kokio teksto turi būti dedamos nuorodos?

tekstai internetui

Tai esminis SEO tekstų klausimas. 90 proc. visų užsakovų nurodo tikslų raktinį žodį ir nuorodą, kuri turi būti ant jo uždėta. Viskas. Deja, trečdalis po kurio laiko sugrįžta su prašymu nuorodą išimti arba pakeisti kitais žodžiais. Kodėl?

Google prašo vengti nuorodų ant tikslių raktinių žodžių, nes laiko tai spamu!

Tai ant ko dabar reiktų dėti tas nuorodas? 3 variantai, kurie niekada nebuvo laikomi spamu ir niekada nebus, nes toks nuodų susiejimo būdas yra natūralus:

 1. Brandinė nuoroda, pavyzdžiui UAB „Jonas ir paršeliai“ arba lt;
 2. Nukreipiamoji nuoroda, pavyzdžiui, skaitykite čia, rasite šiame puslapyje, sužinokite plačiau;
 3. Tikslus adresas į puslapį, pavyzdžiui „daugiau informacijos rasite https://jonasirparseliai.lt/paslaugos puslapyje“.

Jei iki šiol dedate nuorodas ant raktinių žodžių, o gal dar blogiau – „sveplu“ raktinių žodžių, anksčiau ar vėliau pajausite pozicijų kritimą ir pradėsite ieškoti priežasčių.