Kaip parašyti gerą SEO straipsnį per valandą

kaip rašyti straipsnį

Taip, teisingai, jūs patys galite jį parašyti. Nereikia čia didelių mokslų. Reikia tik valandos laiko. Šiame straipsnyje duosime konkrečius patarimus, kaip parašyti gerą SEO straipsnį. Užtruksite tik valandą. Ne daugiau…

Kaip rašyti SEO straipsnį apie tai, ko neišmanai…

Čia esminė dilema. Nes norint viską išmanyti neužteks gyvenimo domėtis. SEO straipsnis turi būti paviršutiniškas. Tai reiškia, kad jo tikslas nėra gilintis į tam tikras problemas, jas analizuoti ir ieškoti sprendimo būdų. Tai mokslinio darbo – referato, kursinio, diplominio tikslas. SEO straipsnis bus talpinamas tinklaraštyje, kurio niekas neskaito, arba apsidžiaugs radęs tokį „perliuką“, kaip šis straipsnis.

Esmė yra nepateikti daug naudingos informacijos, bet sudominti jos pasiieškoti internete. Dėl to SEO straipsniuose taip dažnai atrandame raginimus paieškoti Google tam tikrų frazių.

Raktažodžių paieška – 15 minučių

Pirmiausia susirašykite raktinius žodžius, kuriuos panaudosite straipsnyje. Naudokitės galva ir Google pasiūlymais. Jei rašote apie buhalterines paslaugas, tiesiog įveskite pora žodžių į paieškos laukelį ir stebėkite, kokius pasiūlymus duos Google. Išsirinkite pora ir juos susirašykite. Užtruksite 10 minučių ieškodami. Jums reikia bent 5 raktinių žodžių.

Informacijos paieška – 15 minučių

Iš karto galite atsiversti Delfi.lt ir Wikipedia.org puslapius, taip pat ir Quora.com ten įveskite savo raktinius ir pasižiūrėkite, kas ką rašo. Per 15 minučių tikrai surasite pora naudingų straipsnių ir permesite juos akimis. Visko skaityti tikrai nebūtina, nebent labai įdomu patiems. Per 15 minučių galima perskaityti 3 didelius straipsnius. To pakaks, kad galėtume papasakoti informaciją savais žodžiais.

Straipsnio rašymas – 30 minučių

Turite raktinius, šiek tiek pasidomėjote pasaulinėmis tendencijomis, dabar kibkite į darbą. Parašyti 300-500 žodžių tekstą galima per 20 minučių, tačiau taip rašo profesionalai. Jums reikės daugiau laiko ir pastangų. Per pusvalandį galite surašyti visai neblogą ir pusilgį straipsnį.

Straipsnio struktūra labai paprasta:

 • Įžanga;
 • Problemos konstatavimas ir jos aplinkybių paaiškinimas;
 • Problemos sprendimo būdas;
 • Apibendrinimas ir moralas.

Įterpkite tam tikro asmens citatą – atrodys solidžiai, kaip pranešimas spaudai. Net jei ir nežinote tikslaus žmogaus vardo. Pakaks paminėti, kad kažkuris darbuotojas sakė ar prasitarė…

Viskas, straipsnis gatavas. Ar jus labai skubina terminai? Ar įmanoma atidėti publikavimą rytojaus dienai? Jei taip, atidėkite. Kitą dieną tekstą dar kartai perskaitykite. Radote keletą vietų, kurios nepatinka? Pataisykite jas, pakeiskite keletą frazių. Tekstas visada yra gyvas, tad natūralu, kad kitą dieną nebūsite linkę naudoti tam tikrų žodžių konstrukcijų, kurias panaudojote vakar.

Nepamirškite formatavimo! Pastraipų pavadinimus ne pajuodinkite, o uždėkite antraštės stilių H2, H3 ar H4. H1 jau panaudotas publikuojant. Tai jūsų straipsnio pavadinimas. Naudokite sąrašus ir taškuotą grupavimą („bullet point“). Tai padeda skaitytojui lengviau suvokti tekstą. Jei neturite kaip patikrinti klaidų, pasinaudokite nemokamu įrankiu Rasyba.lt. Tai lietuviško teksto klaidų tikrinimas…

Jūsų straipsnis baigtas! Dabar galite jį publikuoti. Kur? Čia jau kita tema…

Šis straipsnis originaliai buvo publikuotas www.seostraipsniai.lt puslapyje 2018-06-06. Publikuojamas autoriaus leidimu.

Kaip parašyti straipsnį visiškai neturint įkvėpimo

Rašote straipsnius savo įmonės tinklaraščiui patys? Sveikiname – tai drąsus ir atsakingas žingsnis. Tikriausiai dažnai užklumpa tokia būsena, kai niekaip negalite suregzti protingo sakinio. Dūsaujate, kad nėra įkvėpimo? Norėtume jums padėti. Ne, įkvėpimo neiškviesime, bet pabandysime įkvėpimą pakeisti elementaria technika, kuria vadovaujasi patyrę tekstų rašytojai. Jiems įkvėpimas dažnai net nereikalingas, arba atsiranda straipsniui krypstant į pabaigą.

Straipsnio tema – pradžioje ar pabaigoje?

Apie ką rašysite straipsnį turi būti sugalvojama pradžioje. Tiksli pabaiga gali gimti ir pabaigoje, kai straipsnis jau baigtas. Taip bus paprasčiausiai. Kodėl ne pradžioje? Kartais tikslus pavadinimas trukdo straipsnio vystymui ir netikėtai atsiradusiam įkvėpimui. Geriau to neriboti ir leisti tekstui lietis laisvai, o tik tada parašyti pavadinimą.

SEO straipsniai nereikalauja kokybės?

Tai klaidingas požiūris. Straipsniai su raktiniais žodžiais turi būti kokybiški ir skaitomi žmonių, o ne Google paieškos robotų. Taurusmedia.lt vadovas Mantas A. teigia, kad besikeičiant Google reikalavimams, turi keistis ir SEO straipsnių kokybė. Tik geras turinys duoda vertę, todėl į kokybę investuoti reiktų kur kas daugiau.

Kaip parašyti straipsnį be įkvėpimo?

Straipsnis susideda iš 4 esminių dalių:

 1. Pavadinimas;
 2. Įžanga;
 3. Temos analizavimas ir dėstymas;
 4. Pabaiga ir apibendrinimas.

Kai nėra įvėpimo, pradėkite nuo 3 punkto – iš karto dėstykite temą, ką norite pasakyti. Tada vėliau parašysite pabaigą. Tada prieisite prie pradžios. Įžangoje turite parašyti, kokia yra problema, kaip ji gadina žmonėms ar verslui gyvenimą, ir kas ją padeda išspręsti. Lieka tik pavadinimas.

Sunkiausia, aišku, yra dėstymas.

Yra problema. Jūs padedate ją išspręsti. Apie tai ir yra straipsnis? Tada surašykite 5 klausimus:

 1. Kaip jūs sprendžiate tą problemą asmeniškai?
 2. Kaip tą problemą sprendžia kiti arba darė tai seniau?
 3. Kodėl jūsų siūlomas problemos sprendimas yra efektyvesnis ir geresnis? Galite išvardinti 5 pliusus ir 1 minusą, kad būtų objektyviau, bet ne atvirkščiai – neigiamos konotacijos skaitytojams nepatinka.
 4. Ko reikia, kad problema būtų sprendžiama kuo greičiau? Per kiek laiko ji bus išspręsta?
 5. Kaip pasikeis gyvenimas išsprendus šią problemą? Ar gali kilti papildomų bėdų?

Pabaigoje finalizuojate, kad jūsų sprendimas minimai problemai yra kol kas efektyviausias ir geriausias ar pigiausias. Nepamirškite paraginti skaitytoją atlikti kažkokį veiksmą – paskaityti dar vieną straipsnį panašia tema, paskambinti, ar pasidalinti šiuo straipsnius savo socialinių tinklų paskyrose.

Skaitytojui reikia nurodyti, ką daryti, priešingu atveju jis uždarys puslapį ir gali nebegrįžti…

Pavadinimas gali būti sunki dalis taip pat. Parašykite keletą pavadinimo variantų ir duokite kolegoms. Tegul jie išrenka. Tik siųskite kartu su straipsniu. Pamatysite, gal kas pastebės gramatinę klaidą ar pasiūlys straipsnį dar kažkuo papildyti. Tai gali būti visai smagi patirtis.

Nesvarbu, ar straipsnis naudojamas SEO tikslais, ar į tinklaraštį, ar reklama, atinkite vieną dalyką – jūs žmonėms pasakote, kaip išspręsti tam tikrą problemą. Jūs darote gera dalindami patarimus internete.

Tokiam straipsniui nereikia įkvėpimo, pakanka tik susikaupti ir pasirūpinti tinkama aplinka, kur būtų kaip įmanoma mažiau dirgiklių.

Kodėl tai pasakojame? Daugelį metų dirbame su SEO ir reklaminiais tekstais ir matome savo klientų puslapius ir juose esamus tekstus. Juose tiesiog fiziškai jaučiasi kančia, patirta rašant ir derinant su vadovybe. Tekstų rašymas gali būti visai smagi veikla. Jei tik sugebėsite ją tinkamai organizuoti.

Kodėl reikia ginti savo rašymo stilių

Rašote trumpais sakiniais? Pajuodinate tekste ne vieną žodį, o visą sakinį? Stengiatės rašyti be tarptautinių žodžių, kad suprastų vyresniųjų klasių moksleiviai? Tai puiku! Esate geras tekstų rašytojas. Deja, jūsų rašymo būdui pritars ne visi…

Infantilūs tekstai…

Taip pat ir penktoko rašinėliai, pasakos, pliurpalai – taip jūsų tekstus vadins kai kurie užsakovai. Jie neteisūs. Nors jie ir moka pinigus už parašytus tekstus…

Labai daug žmonių mano, kad jie kuo puikiausiai galėtų tekstus parašyti patys. Juk mokykloje prieš 10 metų lietuvių kalbą mokėsi pakankamai gerai. Deja, čia tas pats, kas statyti namą patiems. Juk mokykloje darbų pamoka buvo viena mėgstamiausių… Realybėje viskas yra kitaip, todėl nei namo bet kas nepastatys savo rankomis, nei teksto normalaus parašys. Dėl to kitų rašymo stiliaus kritikavimas ir juodinimas yra savotiška gynybinė reakcija.

Skaitys direktorius

Lietuvoje tekstus skaito ir tvirtina direktorius. Dėl to visi pavaldiniai žino, kad direktoriui reikia įtikti. Bet tekstų rašytojas dažniausiai yra samdytas žmogus ir direktoriaus kaprizų nežino. Dėl to ir kyla konfliktas, kurio metu rašytojas turi apginti savo tekstus prieš direktoriaus įsivaizdavimą, kaip turėtų būti pristatoma įmonė.

Retas atvejis, kad direktorius išteiškia pasitikėjimą rašytoju ir tikrina tik faktinius dalykus, kurių rašytojas žinoti negali. Dažniausiai rašytojui tenka perkopti direktoriaus ego, kad jo tekstai būtų panaudoti tinkamai.

20/80 taisyklė

Rašant tekstus, klientus reiktų nuteikti, kad ir jiems teks padirbėti ir skirti tam laiko. Dažnas mano, kad tekstų kūrėjai turi visą darbaą padaryti patys ir iš karto tobulai. Deja, tai neįmanoma. Tekstų rašytojas gali pasižiūrėti iš skaitytojo pozicijos, tačiau negali iš paslaugos tiekėjo, žinančio viską apie savo paslaugą, pozicijos. Tekstų kūrėjas nedirba inžinieriumi, statybininku, pardavėju el. parduotuvėje, todėl visų plonybių negali žinoti. Deja, kai kas dar to reikalauja ir net atsisako priimti paruoštus tekstus.

20/80 taisyklė yra darbų pasidalinimas – 20 proc. darbo turi padaryti užsakovas, o 80 proc. darbo – kūrėjas. Tada bendradarbiavimas bus veiksmingas. Jei užsakovas nori atlikti tik 1 proc. darbo, tada ir rezultatas bus toks, kokį teisingiausią mato rašytojas. Jis perteisk savo poziciją ir požiūrį, o ne užsakovo. Dėl to ir reiktų papasakoti apie šiuos darbo principus, kad nekiltų nereikalingų konfliktų.

Gramatinės klaidos

Klientas rado gramatinių klaidų? Dėl to jis gali atsiliepti ne itin pagarbiai, tačiau taip parodys savo stačiokiškumą. Lietuvių kalbos profesoriai, formavę ir iki šiol formuojantys lietuvių kalbą ir jos gramatiką patys daro klaidas rašydami, nes kartais neutaria dėl tam tikrų taisyklių traktavimo. Tai ypač aktualu sintaksei. Aišku, gramatinės klaidos akis bado, tačiau kompiuteriniame amžiuje jos taisomos labai greitai.

Kartais tenka kariauti su klientais dėl tariamų klaidų, ieškoti VLKK.lt paaiškinimų ir net pateikti nuorodas į tuos paaiškinimus, kad užsakovai matytų, jog klaidos tam tikroje diskutuotinoje vietoje nėra. Tobulai kalbos nemoka niekas, tad suabsoliutinti mažas nereikšmingas klaidas – neprotinga…

Už savo tekstus turite stovėti mūru, nors kartais teks nuryti karčią piliulę ir pripažinti, kad paskubėjote, neperskaitėte, ką parašę ir iš karto išsiuntėte, rašėte kelias dienas vieną tekstą dalimis, todėl pametėte mintį ir stilistiką… Tai normalu. Savo klaidas ištaisyti tikrai galime.

Atminkite viena: konstruktyvi kritika padeda jums tobulėti, o priekabiavimas prie žodžių – tik laiko gaišinimas. Jei kas tik priekabiauja, atsisakykite bendradarbiavimo. Kitas žingsnis po priekabiavimo yra jūsų kompetencijos menkinimas ir pažeminimas, todėl ir pinigai, uždirbti iš tokio kliento, saldūs nebus.

Kaip rašyti tekstus?

Pradedantiesiems tekstų kūrėjams reiktų gerai pagalvoti, kaip rašyti tekstus, kad jie būtų naudingi, įdomūs ir skaitomi. Kalbame ne apie literatūrą, nes tai jau kita svorio kategorija… Turime omenyje tekstus internetui ir reklamoms.

Pateiksime trumpus patarimus, kurie padės susigaudyti, kaip geriau parašyti tam tikrą tekstą. Jie tinka visokiai raštliavai, nesvarbu, ar rašysite elektroninę knygą, ar sveikinimą atvirukui, siunčiamam el. paštu.

 1. Rašykite vienam žmogui. Jei įsivaizduojate, kad jūsų tekstą skaito tūkstančiai – klystate. Vienu metu prie ekrano dažniausiai būna vienas žmogus, todėl jam ir rašykite. Kai kur į jį net galite kreiptis „Ei, šio teksto skaitytojau!“. Tik nepersistenkite, nes jūs nežinote, koks žmogus iš tikrųjų tekstą skaito.
 2. Rašykite trumpais sakiniais. Net ir mes patys darome šią klaidą… Tai labai sunku. Trumpi sakiniai keičia minties esmę, todėl reikia gerai apgalvoti, kaip rašyti. Kiek žodžių turi būti sakinyje? 15-20 yra maksimumas. Ilgesni sakiniai jau tampa griozdais, kuriuos skaitant pamirštate pradžią.
 3. Rašykite dešimtokui. Užsienio specialistai iš viso pataria rašyti septintokui. Bet pasirodykime protingesni ir rašykime dešimtokui. Tam jaunam žmogui yra 16 metų. Jis tik pradeda gilintis į tam tikras sritis, pradeda domėtis savo ateities galimybėmis. Jis yra imlus naujovėms ir gali vertinti viską blaiviai, be išankstinio nusistatymo. Dėl to tekstas turi būti jam suprantamas. Jei panaudosite kas trečią žodį, kuris jam bus nesuprantamas, skaitytoją prarasite. Beje, pasiruoškite ginti šį teksto rašymo principą visomis priemonėmis, nes daug kam atrodo, kad kuo įmantriau pasakyta, tuo kokybiškesnis tekstas. Taip nėra…
 4. Rašykite pastraipomis. Geriausiai po 2-5 sakinius. Pastraipoms duokite pavadinimus. Tokį stilių pradėjo garsus JAV rašytojas ir žurnalistas Ernestas Hemingvėjus dar XX amžiaus pradžioje. Ne veltui jis laimėjo Pulitzerio premiją (1953 m.). Su senais rašymo stiliais tai visai nesusiję. Priešingai, tai labai tinka interneto amžiui. Juk žmonės internete skaito kitaip. Pastraipomis suskirstytą tekstą skaityti paprasčiau ekrane, tad leiskite savo tekstams būti įskaitomiems.
 5. Paryškinkite tekstus. Ar pagalvojote, kodėl šalia tų penkių patarimų yra skaičiukai, kurie yra atitraukti nuo krašto? O kodėl pajuodinome pirmus sakinius? Internete žmones ne skaito tekstą vieną paskui kitą, bet skenuoja akis vesdami F raidės forma: iš viršaus į apačią kaire puse, tada iš kairės į dešine viršuje ir keliose vietose per vidurį, bet akiai siekiant tik iki ekrano vidurio. Toks skaitymas yra natūralus internetui, todėl jūsų tikslas – priversti skaitytojo akį „užkliūti“ už tam tikros teksto vietos ir priversti perskaityti visą pastraipą, kurioje yra tas paryškintas tekstas.

JUms reikės ginti savo rašymo stilių. Ir ne kartą. Bet apie tai – kitame straipsnyje.